Říká se, že hudba je pohlazení na duši. Vzbuzuje emoce, evokuje vzpomínky. Navíc má prokazatelně blahodárné účinky na naše zdraví. Během let vzniklo nespočet hudebních žánrů, které útočí na naše prožitky. Pusťte si svůj hudební šálek kávy a na moment zapomeňte na všechny starosti. Vyplatí se to.
Lepší nálada
Pokud máte zrovna náladu pod psa a nic se vám nechce, nalaďte si do uší oblíbené tóny. Je prokázáno, že hudba funguje jako nakopávač dobré nálady a zahání deprese. Poslech oblíbeného songu v mozku zvyšuje produkci endorfinů, tedy hormonů štěstí. Koktejl dobré nálady si spolehlivě namícháte např. songem Pharella Williamse Happy nebo hitem od britské rockové kapely Toploader Dancing in the moonlight.
Odbourává stres
Chcete-li se po celodenním pracovním shonu zbavit stresu a napětí, pohodlně se usaďte do křesla a pusťte si relaxační hudbu. Má blahodárný vliv na chod srdce a krevní tlak a uvolňuje zoufalství a vztek. “Hudba vystihuje lidské emoce, protože právě tak jako život, je v neustálém pohybu,” popisuje Kateřina Trnková, Sales & Marketing Manager pražského showroomu VOIX, který se specializuje na prodej prémiové audio a videotechniky.
Zvyšuje efektivitu
Hudba funguje jako stimulující prostředek při zdolávání obtížných pracovních úkolů. Pokud si chcete dopřát plné soustředění, odborníci doporučují pustit si zejména instrumentální hudbu. Naopak rocková hudba vás nakopne k ještě lepším výsledkům. Věřte, po poslechu songu Eye of the Tiger od amerických Survivor budete nad svými pracovními výkony žasnout nejen vy, ale i váš šéf.
Poslech hudby také skvěle funguje v případě, když je kolem vás v kanceláři rušno. Zlepšuje koncentraci a zvyšuje tím vaši efektivitu. “Do vnímání hudby zapojujete všechny smysly, a proto také záleží na technice, která hudbu reprodukuje. Při výběru kvalitních přehrávaču jde především o to, aby hrály autentickou hudbu, která bude s posluchači vibrovat a otřásat, “ uzavírá Trnková z VOIX.
Zdroj: VOIX / foto: bigstock, výrobce / komerční sdělení