Terapie lávovými kameny

Chcete-li si užít opravdové chvíle relaxace, vydejte se do salonu na některou z procedur lávovými kameny. Blahodárných účinků lávových kamenů využívali již ve staré Číně, Indii a Tibetu. Jde o jednu z nejlepších terapií k odstranění stresu, nervozity, nespavosti a vnitřního neklidu. Starověké civilizace věřily, že použití horkých kamenů očistí tělo, zrelaxuje srdce, uzemní duši a zklidní mysl.

Masáž horkými lávovými kameny
Nejznámější terapií je bezesporu masáž těla horkými lávovými kameny. Kameny různých velikostí se nahřejí ve vodní lázni a následně se klientovi přikládají na různé části těla. Současně probíhá, za pomoci horkého oleje a 2 větších kamenů, masáž dalších částí těla. Teplo sálající z kamenů proniká hluboko do organismu, tělo lépe absorbuje léčebné oleje, dochází k uvolnění ztuhlých svalů, bolestí kloubů, stimulaci krevního a lymfatického systému, odstranění bolestí hlavy, detoxikaci (odplavení nahromaděných toxických látek z těla). Masáž horkými kameny dokáže navodit pocit absolutního klidu a uvolnění od únavy, stresu a nervozity.

Masáž studenými lávovými kameny
V horkých letních dnech jistě oceníte vysoce relaxační účinky masáže studenými lávovými kameny. Použití studených kamenů k masáži zmírňuje záněty a otoky, snižuje tlak a svalové křeče, zvyšuje svalový tonus a metabolismus tkání, revitalizuje a omlazuje ošetřené části těla, posiluje imunitní systém, stimuluje nervový systém, zklidňuje podráždění pleti (například po slunění), ochlazuje tělo během horkých dnů, zmírňuje menstruační potíže, osvěžuje a povzbuzuje mysl. Masáž studenými lávovými kameny má mírný analgetický účinek.
Lavove_kameny_02
Masáž obličeje, krku a dekoltu lávovými kameny
Masáž obličeje, krku a dekoltu lávovými kameny spojuje tepelné účinky lávových kamenů a kosmetickou masáž obličeje do jedné harmonické kompozice. Teplo kamenů uvolňuje z podkoží a z oblasti ztuhlých svalů obličeje odpadní látky a toxiny, které se podílejí na tvorbě vrásek a procesu stárnutí. Procedura má vynikající omlazující a regenerační účinky na pleť, dokáže zpomalit tvorbu vrásek, uvolní svaly v oblasti tváře, krku a dekoltu. Má pozitivní vliv na bolesti hlavy a pocit únavy, ulevuje od stresu a napětí v obličeji, prokrvuje, napomáhá k celkové relaxaci organismu a navození pocitu vnitřního klidu. Oproti manuální masáži má výrazně hlubší účinky na kůži a podkoží. Podporuje vypnutí pokožky a zlepšuje její elasticitu, snižuje problémy s červenáním pleti. Pleť po masáži působí svěžím a mladistvým dojmem.

Kontraindikace
Masážní terapie lávovými kameny jsou považovány za jedny z nejluxusnějších, nejsou však vhodné pro každého. Pozor by si měli dát lidé s křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, onemocněním srdce, se zvýšenou citlivostí na teplo, cukrovkou, epilepsií, kožní infekcí, otevřenými ranami a podlitinami, intenzivní nebo bolestivou menstruací. Nedoporučují se také v těhotenství a šestinedělí.

text: redakce / foto: bigstock, fotky-foto

Sdílejte článek s přáteli

Doporučené články

Ozdobit přírodní vánoční stromeček v domácnosti s kotětem samozřejmě není nemožné, vyžaduje to ale zvýšenou opatrnost, abyste minimalizovali rizika pro

Zatímco u nás jíme polévky zpravidla před obědem nebo sáhneme po výživnější variantě k večeři, ve světě se podávají úplně

Oblíbený zakysaný výrobek islandského typu, Skyr z Bohušovic, si nově mohou zákazníci vychutnat také v limitovaných edicích s příchutí švestka

Přidejte se k nám