Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Zlato chrání hodnotu majetku
I běžný člověk dnes může investovat do obrovského množství komodit. Na mnoha z nich se dá velmi dobře vydělat, nicméně také lze takto o peníze přijít. Kdo nepatří mezi solitéry a má raději jistotu před příliš vysokým rizikem, měl by uvažovat o zlatě.
Tento drahý kov sice obvykle neslouží pro extrémní zbohatnutí, avšak s jeho pomocí si lze ochránit svůj majetek před inflací. Ta se může během chvilky zase vrátit, a proto není dobré s nákupem zlata otálet.
Zlato takto funguje hlavně proto, že stále roste jeho cena, což je trend, který tady bude dle naprosté většiny expertů ještě dlouho.
Jaké zlato je vhodné a jaké ne?
Hlavně laikové nemají ze začátku příliš ponětí o tom, který typ zlata pro investiční účely koupit. Ne všechen žlutý kov, jenž se nám dostane do rukou, je možné takto použít. Velmi problematické jsou například šperky. Důvod spočívá hlavně v tom, že se jejich hodnota určuje poměrně složitě. Hodně zde totiž záleží i na designu a značce.
Investovat se dá však nejen do hmotného zlata, ale i do toho virtuálního. Zde je potřeba si koupi dvakrát rozmyslet. Virtuální zlato totiž nemusí být zákonitě vázáno na zlato skutečné, a tudíž jeho hodnota může být spekulativní. Nakonec nemusí kupec za své peníze dostat vůbec nic.
Rovněž se v současné době nedoporučuje nakupovat akcie zlatých dolů. Zatímco v ještě relativně nedávných dobách se jednalo o velmi dobrou investici, dnes už je tomu naopak. Doly totiž jeden po druhém zavírají, což znamená, že ani nevydělávají.
Jediné relevantní zlato, které se dá označit jako investiční, jsou slitky a mince. U mincí je potřeba si dát pozor. Ze zlata se totiž běžně produkují i pamětní typy, jež sice mají také svou hodnotu, avšak pro investory jsou bezcenné.
Investiční mince, jež lze u nás koupit, mají často původ v tuzemsku. O slitcích toto však říci nejde. V Česku, ba ani na Slovensku, se slitky ze zlata nevyrábí. Většinou toto zboží pochází ze Švýcarska. Tamní zlaté cihličky patří k těm nejlepším, díky čemuž se s nimi dá běžně obchodovat po celém světě. Koupí švýcarského investičního zlata se tedy není potřeba obávat.
Kam se zlatem?
Nákup fyzického zlata má i svá úskalí. Jelikož se jedná o poměrně drahou záležitost, a to i v případě drobných mincí, je potřeba se postarat o zabezpečení svého nově nabytého majetku.
Kdo si chce nechat zlato u sebe doma, měl by si pořídit trezor, ideálně něco skutečně kvalitního. Takovéto trezory jsou však docela drahé a ne každý chce do něčeho takového investovat.
Naštěstí existují bankovní domy, kde se dá zlato také bez potíží uložit. Je však potřeba počítat s tím, že zadarmo to nebude. Banky si vcelku logicky za úschovu majetku říkají o pravidelné poplatky. Ty naštěstí nejsou kdovíjak velké, takže i úschova zlata v bance se z dlouhodobého hlediska vyplatí.
Zdroj: Zlatemince.cz / komerční sdělení