Laserem proti nedokonalostem

Bojujete s akné, jizvami, opary, ekzémy, kuperózou či poruchami pigmentu? Řešením by pro vás mohla být světelná terapie.

Živočišná buňka není schopna tak, jako rostliny, zpracovat denní světlo, ale dokáže velmi dobře zužitkovat světlo laseru. Laser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má, jak známo, pro živé buňky zásadní význam. Laserové světlo povzbuzuje energetický metabolismus buňky.

Laser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má, jak známo, pro živé buňky zásadní význam.

Vracíme se ke klasice
Využití biostimulačního laseru v kosmetice má již dlouhou historii, tuto proceduru postupně nahrazovaly jiné, moderní metody. V poslední době se však mnoho zákaznic se svými kosmetickými problémy obrací opět ke světlu laseru.

Laserová kosmetika
Biostimulační laser funguje nejlépe s použitím kosmetických přípravků, k tomuto ošetření určených. Speciální laserová kosmetika představuje nadstavbovou péči, která obsahuje dvoufázové ošetření – aplikaci speciálního hydrogelu (obsahuje látky, které díky speciálním molekulám urychlují přenos laserového světla) a následnou aktivaci laserovým paprskem. Předností laserové kosmetiky je především možnost řešit každý kosmetický problém individuálně, přípravkem na něj určeným.

K péči o poškozenou a unavenou pleť je určena laserová liftingová a regenerační kúra, pro pleť aknózní laserový akné gel, pro pleť mladší a mastnější byl vyvinut laserový biostimulační gel a pro pleť suchou laserový sepi-gel.

laser_02Biostimulační laser v kosmetice
Laser Vám pomůže s akné, jizvičkami po akné, vráskami, poruchami pigmentu, opary, kuperózou, lišeji, striemi, ale také s hojením nehtových lůžek, podporou stimulace růstu vlasů, zregeneruje podkoží a v neposlední řadě omladí pleť.

Laser a akné
Akné je jedním z nejčastějších kosmetických problémů pleti. Laser napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek. Těžší formy akné však vyžadují důkladnější péči – zhruba 10 sezení s použitím speciálního laserového gelu.

Laser v boji s opary
Aplikace laseru na opar je jedna z nejúčinnějších. Ozáří-li se bolestivá oblast ještě před výsevem puchýřků, opar se zpravidla vůbec neobjeví. V případě, že je opar již viditelný, většinou se na něm do několika hodin po ozáření vytvoří stroupek. Vyhnete se tak nepříjemným mokvavým projevům.

Laserem na vrásky
Laser přispívá k celkovému zlepšení kondice pokožky, k její pružnosti a elasticitě. Pleť se po aplikaci laseru zklidní a vypne, dochází k odstranění drobných defektů. Mladší pleti stačí 1x měsíčně laserová maska nebo hydrogel s aplikací laseru, a následná domácí péče. V případě starší pleti, vykazující vrásky, je třeba 5-10 laserových kúr. Po absolvování této kúry je nadále vhodné pleť udržovat laserovými maskami či liftingovými ampulemi, a to 1x měsíčně.

Aplikace laseru po depilaci
Aplikace laserového ošetření ihned po depilaci voskem výrazně zklidní podrážděnou pokožku. Následně nedochází k začervenání, svědění, ani otokům.

Laser a poruchy pigmentace
Laser, spolu s antipigmentovým gelem, dokáže účinně zesvětlit pigmentové skvrny. Světlo laseru dodává energii látkám obsažených v gelu, jež zabraňují vyplavování melaninu. Problém pigmentových skvrn tedy řeší komplexně. Není však prevencí. Nejvíce pomáhá při skvrnách získaných po nadměrném slunění, po porodu či přechodu. Je nutné absolvovat 10 sezení a pravidelně na postižené místo nanášet antipigmentový gel.

text: redakce / foto: bigstock

Sdílejte článek s přáteli

Doporučené články

Spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů pro udržení zdraví a psychické pohody. Kvalitní odpočinek pomáhá regenerovat tělo, podporuje imunitní systém,

Letní a zimní čas lidé zavedli s cílem maximálně využít denní světlo v průběhu roku. Tento systém posunu času, kdy

Prožít krásný a bezstarostný podzim života, kdy budeme obklopeni rodinou i vnoučaty, bez větších zdravotních obtíží a s možností cestování

Přidejte se k nám