Většina lidí se bojí, že se o sebe ve stáří nebudou schopni sami postarat. A přitom se každý 3. člověk do 85 let věku stává závislým na cizí pomoci. Abyste se mohli co nejdéle spoléhat sami na sebe, vsaďte na pojištění soběstačnosti. Toto jsou 3 nejčastější otázky, které by vás v jeho souvislosti mohly zajímat. Odpovídá na ně Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob, pojišťovna Kooperativa.
1. K čemu je pojištění soběstačnosti?
Na důchod bychom měli mít ideálně našetřeny až 2 miliony korun, to ale většina z nás nemá. Právě v tomto může pomoci pojištění soběstačnosti, pokud se z důvodu úrazu nebo stáří stanete závislí na pomoci ostatních. Díky výplatě měsíčního plnění a poradenství o dostupné péči tuto životní situaci zvládnete bez stresu a obav. Zbytečně ale neotálejte, sjednat si jej můžete od 40 do 70 let.
2. Jak rychle se mi pojištění začne vyplácet?
Velmi rychle. Výplata pojištění se zahájí ještě před přiznáním stupně závislosti ze strany Úřadu práce. A nemusíte se obávat, výplata měsíčního důchodu ze strany pojišťovny bude trvat tak dlouho, dokud budete závislí na pomoci (od II. stupně závislosti), v některých případech může trvat až doživotně.
3. Potřebujete se poradit?
Nejjednodušší a nejrychlejší cestou je kontaktovat zdravotní a sociální infolinku Maják, která je vám od prvního dne pojištění k dispozici. Získáte zde všechny potřebné informace, nebo se rovnou můžete poradit s lékařem na telefonu – ať už budete potřebovat léky na předpis, zastihne vás akutní problém nebo budete chtít znát druhý lékařský názor před operací. Poradit se můžete dokonce i se sociálním pracovníkem o tom, na jaké příspěvky máte nárok.
Více se o Pojištění soběstačnosti FLEXI od Kooperativy dozvíte zde:
https://www.koop.cz/pojisteni/pojisteni-osob/pojisteni-sobestacnosti-flexi
Zdroj: Odpovídá Petr Procházka, ředitel Úseku pojištění osob, pojišťovna Kooperativa