Trh se doslova otřásá obrovským zájmem o zlato. Jeho cena roste totiž dlouhodobě a svoji sílu předvedlo i v době koronavirové krize, kdy se zlato ukázalo být sázkou na jistotu v investorském portfoliu.
Zlato dokázalo, že je výborným nástrojem pro zúročení finančních úspor
Kdo těsně před koronavirem nakoupil a nyní prodává, ten vydělal. Přestalo platit, že je investice do zlata vhodná pouze pro střednědobé investování zhruba na sedm a více let. Investice do něj se zúročila extrémně rychleji. Jestliže vás zajímá, jak cena zlata roste, sledujte její vývoj na webu www.zlate-mince.cz. Jde o web tradičního prodejce investičních slitků a investičních mincí, kde si investiční zlato můžete nakoupit i vy. Investovat do zlata totiž neznamená zajít do klenotnictví a skoupit tam zlaté šperky. Ty investičním zlatem nejsou. Nejsou to ale ani tradiční numismatické zlaté mince. Pořizujte vždy pouze zlaté investiční mince.
Jde skutečně vydělat na zlatu?
Ti, co do něj investovali třeba přesně před deseti lety, vám to s úsměvem potvrdí – ano, jde. Za tuto dobu totiž dokázali investici zúročit natolik, že vydělali tolik, že se jim nejen vrátila, ale ještě na ní jednou tolik vydělali. Zatímco k 27. 7. 2020 nakoupili kilogram zlata za 778 220 Kč, nyní jej mohou prodat za 1 443 342 Kč. U lepšího obchodníka dokonce za 1 443 342 Kč.
Ke zlatu se vrací řada investorů
Cena zlata stále roste. K investičnímu zlatu se vrátila dokonce i Česká národní banka, která doposud s jeho nákupem otálela. Předpokládá se další nárůst ceny, a tak se do zlata pořád vyplatí investovat. Jako Češi máme i výhodu silné koruny, jenomže právě proto nemůžeme s nákupem zlata otálet. Jestliže by hodnota CZK poklesla o pouhou 1 Kč, za kilogram zlata zaplatíme okamžitě o 50 000 Kč více. Takže váhání nás vyjde draze. K dnešnímu dni zlato překonalo cenu 1945 amerických dolarů za jednu unci.
Zdroj: Zlaté Mince – Numismatika, foto: bigstock / komerční sdělení